Wszyscy uwielbiają prezenty, a szczególnie dzieci. Mikołaj to jedna z najbardziej wyczekiwanych postaci grudnia, kiedy to przychodzi do naszej rodziny ze swoimi prezentami. Zastanawiasz się jak sprawić, by Mikołaj przyniósł więcej prezentów? Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście, że tak! I my Ci go teraz pokażemy.

Wystarczy, że będziesz się starał/a i będzie miał/a dobre myśli oraz intencje wobec Mikołaja. Pamiętaj też o tym, żeby być grzecznym i posłusznym przez cały rok – wtedy możesz liczyć na to, że Mikołaj naprawdę obdarzy Cię hojnie!

Jak skutecznie przekonać Mikołaja?

Mikołaj to postać, która kojarzy się z prezentami i dobrymi uczynkami. Jest on symbolem życzliwości i hojności, dlatego też wielu dzieci chce go spotkać. Aby jednak mieć taką możliwość, muszą one najpierw spełnić pewien warunek – muszą być grzeczne. Mikołajowi trudno jest przekonać dziecko, które nie jest grzeczne, aby dało mu prezent. Dlatego też warto wiedzieć, jak skutecznie przekonać Mikołaja do tego, aby obdarował nas prezentem.

Mikołajowi łatwiej przekonać się do dziecka, które potrafi być cierpliwe i opanowane. Dziecko, które szybko się irytuje lub poddaje bez walki raczej nie zyska Mikołaja na swojej stronie. Natomiast jeśli dziecko potrafi spokojnie rozmawiać ze swoimi rodzicami lub innymi osobami dorosłymi oraz ma opanowaną swoją emocjonalność, to już na pewno Mikołaj bardzo mu się spodoba.

Kolejną ważną cechą jest umiejętność współpracy z innymi dziećmi. Mikołaj bardzo ceni sobie dzieci, które potrafią wspólnie bawić się lub pracować na rzecz wspólnego celu. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje dziecko umierało wspólnie z innymi i umiało wykazywać inicjatywę oraz chciało brać czynny udział we wszelkich aktywnościach.

Ostatnia cecha to otwartość na nowe doznania i umiejętnošc cieszenia siê ze Świata otaczajacego nas ka¿dego dnia. Dla Miko³aja liczy sie ka¿dy gest milosierdziia wobec drugich istot ¿ywych – od zwierzaczek domowych po bezbronne owady czy ptaki – ale tak¿e otwartosc na nowe doznania estetyczne np.: piêkna widoku natury czy szeroko pojamne szerzenie radosci wobec otoczenia swego i bliskich sobie osób (np.: poprze: u¶miech , optymistyczna postawa , itp.).

Mikołaj ma obowiązek przynieść prezenty!

Prezenty na Mikołaja są świętym prezentem, który przynosi radość dzieciom. Jego obowiązek to dostarczanie prezentów i uśmiechu każdemu dziecku na świecie. Mikołaj ma wielu pomocników, którzy mu pomagają w tym trudnym zadaniu. Wszyscy razem sprawiają, że ten czas w roku jest wyjątkowy i niezapomniany dla każdego dziecka.

Jak udobruchać Mikołaja i zyskać więcej prezentów?

Mikołaj przychodzi tylko raz w roku, więc warto zrobić wszystko, aby go udobruchać. Można mu podarować coś słodkiego albo upiec mu ciasteczka. Mikołaj bardzo lubi dzieci, które są grzeczne i posłuszne. Jeśli chce się otrzymać więcej prezentów od Mikołaja, warto zachowywać się dobrze przez cały rok.